Alfa kurss

Kas ir Alfa kurss?

ALPHA jeb Alfa kurss – tā ir iespēja ikvienam iepazīt kristīgo ticību. Alfā nav muļķīgu jautājumu vai nepareizu uzskatu. Tā ir iespēja iepazīt Dievu, sevi un citus. Alfu atbalsta visas vadošās kristīgās konfesijas. Priekšzināšanām nav nozīmes, tāpat arī nepastāv vecuma ierobežojums. Alfa ir kļuvusi ne tikai par alternatīvu iesvētes mācībai, bet arī par iespēju iepazīt draudzi, iesaistīties tās aktivitātēs, iegūt jaunus draugus un augt ticībā. Alfa kurss ir radies Bromtonas Svētās Trīsvienības anglikāņu draudzē Londonā. Pirmo reizi tas noturēts 1977. gadā. ALPHA ir izaugusi no pieciem kursiem sākuma gados Anglijā līdz vairāk nekā 66 000 kursu 169 pasaules valstīs šodien.

Ko nozīmē ALPHA?

Katram burtam šajā vārdā ir nozīme. A - aicināts ikviens; L - lekcijas; P - pica, pasta; H - humors; A - atvērtība, atbalsts, atbildes

Tas nozīmē, ka ikviens, kam ir interese var apmeklēt lekcijas, kurās neformālā gaisotnē, baudot tēju un uzkodas, uzzināt par ticību, Dievu, baznīcu, diskutēt par jautājumiem, kas radušies gan pirms Alfas kursa, gan klausoties lekcijas. Un, protams, Alfā arī neiztiekam bez veselīgiem jokiem, draudzīgas atmosfēras un Dieva slavēšanas dziedot.

Alfas pamatā ir desmit lekcijas, kas apskata tādas tēmas kā „Kas ir Jēzus?”, „Kādēļ un kā man lūgt?”, „Kā Dievs mūs vada?”, „Kas ir Svētais Gars?”, „Kas ir baznīca?” u.c. Pēc lekcijas Alfas dalībnieki mazās grupās pārrunā dzirdēto, diskutē un meklē atbildes uz saviem jautājumiem. Alfas kurss sevī ietver arī nedēļas nogales izbraukumu. Tas nozīmē, ka kursa laikā visi dalībnieki un Alfas komanda dodas kopīgās brīvdienās ārpus Rīgas. Šīs ir ļoti piepildītas brīvdienas, jo notiek gan lekcijas, gan arī neliela atpūta svaigā gaisā, pie dabas, ir pirtī iešana un ir interesantas vakara sarunas, kas dažreiz ievelkas līdz vēlai naktij. Gandrīz visi dalībnieki pēc nedēļas nogales vienmēr saka, ka tajā ir noticis kaut kas brīnumains, jo šo 2 dienu laikā nemanot esi ieguvis jaunus draugus.

Katru gadu februārī un oktobrī Rīgas Sv.Pāvila draudze gaida jaunus Alfas dalībniekus, kas vēlas 12 nedēļu garumā foršā atmosfērā pavadīt ceturtdienu vakarus, vairāk uzzinot par Dievu, ticību, baznīcu, reliģiju, lūgšanu jēgu. Turklāt Alfa kurss dod iespēju iepazīt draudzes cilvēkus, nedaudz ieskatīties draudzes dzīvē un vēlāk tajā arī iesaistīties.