Kādēļ esmu Šveicē?

Šodien es dodos uz Šveici uzdevumā, ko Dievs man ir uzticējis. Man ir sajūta, ka Dievs mani ir gatavojis šim braucienam jau kādu laiku. Sākumā man bija nedaudz bail braukt. Mani biedēja doma, ka no manis nebūs nekāda jēga un, ka nekas tā arī varētu nenotikt. Es baidījos, ka nebūšu par svētību vai nespēšu neko izdarīt. Bet, tad Dievs man sāka atklāt, ka nevis es, bet Viņš ir tas, kurš dara. Jāsaka, ka to zināju jau pirms tam, bet ar zināšanu vien nepietiek. Vismaz ne šajā gadījumā. Dievs man atklāja, ka, patiesībā, savā spēkā es tiešām neko īsti nevaru un nevarēšu izdarīt. Viņš ir tas, kurš dara. Tas ir Viņa plāns. Man tikai ir jātur acis un ausis vaļā, un jāseko Viņa prātam. Tas man atgādina kādu dievkalpojumu, kur mūsu mācītājs bija priekšā nolicis tandēmu. Tad viņš prasīja, – kur uz šī tandēma sēž Jēzus un kur sēdi tu? Jēzum būtu jābūt uz priekšējā sēdekļa, pie stūres, vai ne? Bet vai tā mūsu dzīvē patiešām ir? Vai manā dzīvē tā ir? Braukšana uz Šveici, manā gadījumā, bija apstiprināt, ka Jēzus “ir pie stūres”. Es nekad nevarētu atstāt savu vīru, savu grupu, savu ģimeni un doties prom uz divām nedēļām, viena pati, ja vien tas nebūtu Jēzus dēļ. Tieši tādēļ, ka Viņš aicināja, es braucu.

Uz ko Viņš mani aicināja?

Mūsu draudzei ir kāda mīļa draudze un mīļš mācītājs Šveicē. Pie viņiem jau iepriekš esam bijuši uz misijas nedēļu un viņu mācītājs ir bijis pie mums. Pēdējā laikā šī draudze ir saskārusies ar lieliem pārbaudījumiem un uzbrukumiem. Tā tas mēdz būt. Mēs, kristiešu draudzes, mēdzam iet cauri uzbrukumu un pārbaudījumu sezonām. Mēs esam Kristus miesa! Tam ir liels spēks, bet, ja mēs atceramies, kā Jēzus tika pārbaudīts un kārdināts uz zemes, tad būtu muļķīgi cerēt, ka draudzei nekad nevajadzēs ar to saskarties. Mūsu draudze piedāvāja šai Šveices draudzei palīdzēt. Ir svarīgi, ka varam viens otru celt un viens otram palīdzēt. Kad viņi apspriedās un lūdza par to (arī mēs apspriedāmies un lūdzām) tika izlemts, ka mūsu draudze varētu sūtīt pie viņiem kādu cilvēku, kas varētu būt tur uz vietas un, pirmkārt, lūgt, satikt draudzes locekļus un palīdzēt, kā tas būtu nepieciešams. Bet tas viss nebeigsies tikai ar vienu cilvēku, kas aizbrauc uz divām nedēļām. Pēc tam, kad mans laiks tur atrasties ies uz beigām, no draudzes brauks nākošais cilvēks uz vēl divām nedēļām un pēc tam arī trešais, varbūt arī ceturtais. Es domāju, ka Dievs šajā laikā darīs lielas lietas. Mans uzdevums ir būt atvērtai Gara vadībai, daudz lūgt par šo draudzi un ļaut Jēzum vadīt. No vienas puses, man ir milzīga atbildība un tas prasīs daudz garīgo un arī fizisko spēku, bet, no otras puses, tas viss ir Dieva rokās, tā ir Viņa atbildība un Viņa draudze.

Laiks pirms izbraukšanas jau ir bijis ar pārbaudījumiem. Es dienu pirms izlidošanas sāku just kakla sāpes un man parādījās lielas iesnas. Es nezinu, cik no jums ir pieredzējuši lidošanu ar iesnām. Es zināju, ka tas ir ļoti sāpīgi un ir iespēja pat pazaudēt dzirdi uz kādu laiku. Bet es, mani draugi, draudze un ģimene lūdza par mani un es jutos ļoti labi, lidojot. Tad vēl, kad mans vīrs mani veda uz lidostu, mašīna sāka uzvesties ļoti dīvaini. Tajā brīdī mēs bijām jau netālu no lidostas un, ar trīcošām sirdīm un ne pārāk ātri braucot, mēs nokļuvām galā. Esot lidostā, tika paziņots, ka mans lidojums uz Frankfurti (uz Šveici lidoju ar pārsēšanos) ir aizkavējies un informāciju saņemsim tikai pēc pusstundas. Tajā pat laikā daudzi citi lidojumi tika atcelti. Manī iezagās bailes. Bet: Jo Dievs nav mums devis bailības garu, bet spēka, mīlestības un savaldības garu. /2. Timotejam 1:7/. Es par to visu lūdzu un sapratu, ka tie ir uzbrukumi. Viss bija kārtībā, lidmašīna ieradās un es mierīgi nokļuvu Frankfurtē.

Kamēr es būšu Šveicē es centīšos rakstīt, to, kas notiek un ko piedzīvoju. Es ceru, ka man būs iespēja šo turpināt arī pēc Šveices brauciena un, ka ar šo, kādi no jums tiks stiprināti un iedrošināti.

 

Rīgas Sv.Pāvila draudze

Evanģeliski luteriska draudze, kura savu patvērumu Dievā un kopābūšanas priekā radusi Grīziņkalna pakājē, Deglava, Avotu un Lienes ielas krustcelēs - Rīgas Sv. Pāvila baznīcā. #TiekamiesPāvilā

Brāļi un māsas, Tiekamies Pāvilā!

  • Rīta dievkalpojumi svētdienās 10:00.
  • #StepUp dievkalpojumi svētdienās 18:00.

Saziņai

Sociālie tīkli

Mūsu jaunumi Tavā e-pastā