Ģitārstundas ar Valdi Dvorovu

Valdis Dvorovs
Ko gan šeit, Sv. Pāvila draudzē, dara šis instruments - ģitāra?! Un kas tie par cilvēkiem, kas katru gadu cauru ziemu skraida ap Pāvila draudzi ar ģitārām rokās un uz muguras? Nu, protams, tie ir ģitārskolnieki. Jau trešo gadu mūsu draudzē notiek ģitārspēles mācības nodarbības. Uz to nāk mācīties dažāda vecuma cilvēki – kā bērni, tā pieaugušie. Nāk gan kristieši, gan nekristieši. Nāk no citām draudzēm un konfesijām. Interesantākais ir tas, ka kopā sadzīvo gan Prieka vēsts draudze, adventisti, gan katoļi un luterāņi.

Droši vien, mācoties slavas dziesmas un kopā lūdzoties, īsti nav laika teoloģiskām un dogmatiskām debatēm. Viens Dievs, viens Kungs, viens Svētais Gars!

Kā jau noprotat, šī skola nav mūzikas skola. Tas ir daudz vairāk par tikai ģitāras spēles apgūšanu. Pāvila draudze, katrs tās loceklis ir ieguvis plašu mīlestības upi, kas plūst uz visām pusēm, spēku pavairot talantus un neaprakt tos zemē. Paldies Dievam par Viņa milzīgo mīlestību pie Draudzes, jo tas ir milzīgs Draudzes ieguldījums un reizē – arī ieguvums. Ģitāra ir ļoti bagāts un kompakts instruments, kā arī ērts un vienkārši apgūstams. Tātad daudziem vecumiem pieejams. Skolas mērķis nav ražot perfektus, profesionālus mūziķus. Skolas mērķis ir dot cilvēkiem iespēju piepildīt sapņus, slavējot Dievu, vairāk iepazīstot Jēzu un atklājot viņa dotos talantus. Skola ir kā nelielas durvis, aiz kurām Jēzus sagaida katru, kas tās atver. Stīgu instrumenti ir vieni no Bībelē pieminētajiem, ar ko slavē Dievu. Esmu priecīgs to darīt un palīdzēt katram, kas to vēlas. Dievs ir brīnišķīgs, Viņš dara brīnišķīgu mūsu draudzi. Un ne tikai ar ģitārstundām, bet ar katru darbu mīlestībā, ko ikviens draudzes loceklis iegulda. Paldies Dievam!

Grupa "Divas Takas"

DivasTakas

Grupa ”DivasTakas” dibināta 2012.gada jūlijā, kad pieci draugi nolēma apvienot spēkus un muzikālos talantus, lai kopā darītu to, ko patiesi mīl - radītu mūziku. “DivasTakas” atspoguļo mūsu, grupas dalībnieku, dzīves pārliecību, ka šajā pasaulē vienmēr stāvam izvēles priekšā starp diviem ceļiem, divām izvēlēm – vidusceļa vienkārši nav. Tu esi par vai pret. Tu esi iekšā vai ārā. Tu esi brīvs vai sasaistīts. Tu vienmēr būsi vienā vai otrā pusē, nekad pa vidu. Grupas nosaukums radies, iedvesmojoties no Bībelē rakstītā: “Ieeita pa šaurajiem vārtiem, jo vārti ir plati un ceļš ir plats, kas aizved uz pazušanu, un daudz ir to, kas pa tiem ieiet. Bet šauri ir vārti un šaurs ir ceļš, kas aizved uz dzīvību, un maz ir to, kas to atrod. “ /Mateja Ev. 7:13-14/

Savās dziesmās un muzikālajā darbībā vēlamies parādīt, darīt zināmu šo šauro ceļu un paust savu pārliecību, ticību uz Jēzu. Izteikt, atbildēt un atklāt to, kāpēc arī Tev Viņš ir vajadzīgs!

Draudzes koris

Rīgas Sv.Pāvila draudzes koris

Vairāk kā desmit gadu pastāvēšanas laikā atjaunotais Pāvila draudzes koris regulāri piedalās svētdienas Dievkalpojumos un arī sniedzis koncertus kā Sv. Pāvila baznīcā, tā arī citviet – Rīgas ev. lut. Torņakalna baznīcā, Saulkrastu ev. lut. baznīcā, Skultes ev. lut. baznīcā, Zaļenieku ev. lut. baznīcā, Rīgas Doma baznīcā, Lādezera kultūras namā un Jaunpils estrādē. Koris ir koncertējis kopā ar tādiem kolektīviem kā Rīgas skolēnu pils koris „Accolada”, kamerkoris „Vidus”, Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris „Gaismaspils” un Rīgas ev. lut. Jēzus baznīcas draudzes koris. Koris ir piedalījies visos baznīcas gada svētkos un pasākumos.

Kā vienu no tādiem var minēt Rīgas ev. lut. Sv. Pāvila baznīcas 120 gadu jubilejas koncertu 2008. gada 21. decembrī, kurā kori pavadīja draudzes ērģelnieks Atis Stepiņš. Lielu atbalstu korim ir sniedzis draudzes mācītājs Ģirts Prāmnieks. Viņa nu jau kā iedzīvināta tradīcija izveidotā jaunā dievkalpojuma forma ir muzikāls uzvedums Ziemassvētku laikā un Lielajā piektdienā. Korim ir iespēja darboties jaunizveidotā skatuvē, uzvest lielas muzikālās formas skaņdarbus un pasniegt to kā muzikālu izrādi. Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs kopš 2003. gada ir Andžejs Rancevičs, bet kora kormeistars kopš 2012. gada ir Aivis Daiņa.

Interesē muzikālā kalpošana? Uzraksti mums!

123

Rīgas Sv.Pāvila draudze

Evanģeliski luteriska draudze, kura savu patvērumu Dievā un kopābūšanas priekā radusi Grīziņkalna pakājē, Deglava, Avotu un Lienes ielas krustcelēs - Rīgas Sv. Pāvila baznīcā. #TiekamiesPāvilā

Brāļi un māsas, Tiekamies Pāvilā!

  • Rīta dievkalpojumi svētdienās 10:00.
  • #StepUp dievkalpojumi svētdienās 18:00.

Saziņai

Sociālie tīkli

Mūsu jaunumi Tavā e-pastā