Draudzes avīze

Uncategorised

 

Grupa "Divas Takas"

DivasTakas

Grupa ”DivasTakas” dibināta 2012.gada jūlijā, kad pieci draugi nolēma apvienot spēkus un muzikālos talantus, lai kopā darītu to, ko patiesi mīl - radītu mūziku. “DivasTakas” atspoguļo mūsu, grupas dalībnieku, dzīves pārliecību, ka šajā pasaulē vienmēr stāvam izvēles priekšā starp diviem ceļiem, divām izvēlēm – vidusceļa vienkārši nav. Tu esi par vai pret. Tu esi iekšā vai ārā. Tu esi brīvs vai sasaistīts. Tu vienmēr būsi vienā vai otrā pusē, nekad pa vidu. Grupas nosaukums radies, iedvesmojoties no Bībelē rakstītā: “Ieeita pa šaurajiem vārtiem, jo vārti ir plati un ceļš ir plats, kas aizved uz pazušanu, un daudz ir to, kas pa tiem ieiet. Bet šauri ir vārti un šaurs ir ceļš, kas aizved uz dzīvību, un maz ir to, kas to atrod. “ /Mateja Ev. 7:13-14/

Savās dziesmās un muzikālajā darbībā vēlamies parādīt, darīt zināmu šo šauro ceļu un paust savu pārliecību, ticību uz Jēzu. Izteikt, atbildēt un atklāt to, kāpēc arī Tev Viņš ir vajadzīgs!

Draudzes koris

Rīgas Sv.Pāvila draudzes koris

Vairāk kā desmit gadu pastāvēšanas laikā atjaunotais Pāvila draudzes koris regulāri piedalās svētdienas Dievkalpojumos un arī sniedzis koncertus kā Sv. Pāvila baznīcā, tā arī citviet – Rīgas ev. lut. Torņakalna baznīcā, Saulkrastu ev. lut. baznīcā, Skultes ev. lut. baznīcā, Zaļenieku ev. lut. baznīcā, Rīgas Doma baznīcā, Lādezera kultūras namā un Jaunpils estrādē. Koris ir koncertējis kopā ar tādiem kolektīviem kā Rīgas skolēnu pils koris „Accolada”, kamerkoris „Vidus”, Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris „Gaismaspils” un Rīgas ev. lut. Jēzus baznīcas draudzes koris. Koris ir piedalījies visos baznīcas gada svētkos un pasākumos.

Kā vienu no tādiem var minēt Rīgas ev. lut. Sv. Pāvila baznīcas 120 gadu jubilejas koncertu 2008. gada 21. decembrī, kurā kori pavadīja draudzes ērģelnieks Atis Stepiņš. Lielu atbalstu korim ir sniedzis draudzes mācītājs Ģirts Prāmnieks. Viņa nu jau kā iedzīvināta tradīcija izveidotā jaunā dievkalpojuma forma ir muzikāls uzvedums Ziemassvētku laikā un Lielajā piektdienā. Korim ir iespēja darboties jaunizveidotā skatuvē, uzvest lielas muzikālās formas skaņdarbus un pasniegt to kā muzikālu izrādi. Kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs kopš 2003. gada ir Andžejs Rancevičs, bet kora kormeistars kopš 2012. gada ir Aivis Daiņa.

Interesē muzikālā kalpošana? Uzraksti mums!

Ko sevī ietver "Laulāto kurss"?

Laulāto kurss – tie ir septiņi vakari jaukā atmosfērā reizi nedēļā, kad pāris kopā iet uz randiņu un pie romantiska galdiņa divatā bauda uzkodas, klausās praktiskas uzrunas un pārrunā dzirdēto. Šī kursa laikā nav darba grupās un nav jādalās pieredzē ne ar vienu citu kā tikai ar savu laulāto. Katrā tikšanās vakarā pāris domā un savstarpēji apspriež kādu no laulībā svarīgām tēmām, piemēram, stiprs pamats laulībā, sazināšanās māksla, konfliktu risināšana, piedošana, vecāku ģimenes ietekme tagad un agrāk, mīlestības valodas u.tml.

Kam īsti domāts "laulāto kurss"?

Daudzi droši vien domā, ka tas vairāk paredzēts jaunajiem vai tiem, kas precējušies nesen, taču tā nav. Tas ir domāts ikvienam pārim – vienalga, vai pāris ir kopā vienu vai sešdesmit vienu gadu, vienalga, vai ir stipra ģimene vai arī laulātie cīnās, lai tādu izveidotu. Arī tad, ja laulība ir ļoti veiksmīga, laulāto kurss palīdzēs nostiprināt pāra labos ieradumus. Īpaši vērtīgs un noderīgs šis kurss varētu būt tieši tiem pāriem, kuri ir precējušies jau ilgāku laiku – 10, 20 un īpaši 30, 40 vai vairāk gadu. Šie vakari palīdz paskatīties uz savu otro pusīti it kā no jauna, kā uz pašu svarīgāko cilvēku un labāko draugu. Tie palīdz saskatīt savas kļūdas un ieraudzīt to, kā kopā var gūt lielāku prieku un piepildījumu savā ģimenē. Laulāto kurss domāts ikvienam, kam rūp un ir svarīgas savstarpējās attiecības.

Pāru pieredze / pārdomas pēc kursa

Anna un Ģirts, laulībā ir vairāk kā 10 gadus, audzina četrus bērnus: "Visvairāk vēlējāmies šo kursu apmeklēt tādēļ, ka tā bija iespēja divatā regulāri kaut kur iziet. Kā zināms, divu mazu bērnu vecākiem kopīgais laiks ir diezgan liels retums. Sākumā mēs tā īsti neapzinājāmies šī kursa nozīmīgumu un to, cik ļoti tas mums būs vērtīgs. Svarīgākās lietas, ko mēs guvām, – kopā pavadītais laiks bija ļoti jauks un piepildīts, romantiskā gaisotnē varējām baudīt siltas vakariņas, katru reizi no dažādiem aspektiem pārrunājām un izvērtējām savstarpējās attiecības, par ko parasti ikdienā tik bieži vis netiek runāts. Sapratām, ka vairāk laika jāvelta otram (tieši ikdienas sīkumos) – jāizsaka atzinība, jāsamīļo, jāizdara otram kas patīkams – jo biežāk, jo labāk –, jāiemācās novērtēt savu otro pusīti. Vairāk jāpadomā par došanu otram, nevis par sava labuma gūšanu un mazāk jāpievērš uzmanība tam, ko tas otrs atkal nav man pa prātam izdarījis. Tas nebūt nav viegli, īpaši, ja laulībā nodzīvots vesels gadu desmits un vēl grūtāk, ja kopā aizvadīts jau 20, 30 un vēl vairāk gadu. Tad bieži tas otrs tiek uztverts kā pats par sevi saprotams un netiek attiecīgi novērtēts. Tādēļ domājam, ka jo lielāks ir laulības stāžs, jo šis kurss ir lielāks ieguvums pārim. Mēs ieteiktu šo kursu iziet ikvienam pārim, kurā ir rūpe vienam par otru un kuram rūp savstarpējās attiecības, jo par labām attiecībām ir jārūpējas un tās regulāri jākopj. Laulība ir kā dārzs –, ja to nelaista, par to pienācīgi nerūpējas un atstāj novārtā, tas aiziet bojā. Lai dārzs būtu skaists, pie tā ir daudz jāpiestrādā. Bet mēs taču ikviens gribam redzēt savu dārzu skaistu!"

Liene un Viesturs, kopā četrus gadus: Aptuveni pēc mēneša būs četri gadi kopš draudzējamies. Bērnu pagaidām nav. Mums ieguvums noteikti ir laiks, ko mēs vismaz reizi nedēļā pavadījām kopā – ne darbā vai kādās rūpēs. Ieguvums ir arī tas, ka pārrunājām dažādas lietas, ko līdz šim nebijām darījuši. Mūsuprāt, laulāto kurss noteikti ir vērtīgs jebkuram pārim. Tas ir vakars, kuru var veltīt otram cilvēkam, nedomājot par to, cik daudz darbu nav padarīts mājās utt. un tamlīdzīgi.

Ilona un Andris, laulībā ir 26 gadus, ģimenē ir viens bērns: Apmeklējot laulāto kursu, pārliecinājāmies par to, cik vēl aizvien ir nepieciešami regulāri randiņi, cik tie ir svarīgi. Patīkami pārsteidza lektoru drosme un atklātība, daloties pārdomās par dažādām savas laulības dzīves situācijām.

Ruta un Normunds, laulībā ir trīs gadus, ģimenē ir divi bērni: Septiņus gadus dzīvojot kopā, daudzas lietas ģimenē kļuvušas tādas kā pašsaprotamas. Un ne velti mūsu laulību sprediķī mācītājs teica: ,,Dzīvot kopā, ja neesat laulājušies, tas ir tāpat, kā braukt ar auto bez tehniskās pases..." Tagad par LAULĀTO KURSU mēs varam teikt, ka pārim tas ir tāpat kā automašīnai veikt tehnisko apkopi, lai tā būtu kārtībā. Kurss palīdz mūsu dzīvē saremontēt sabojātās detaļas. Katrā ģimenē ir lietas, kuras vienmēr ir kārtībā, un lietas, kuras prasa remontu. Mēs šādā kursā piedalījāmies pirmoreiz, un tagad redzējām, ka septiņu gadu laikā padaudz lietiņu bija nodilušas un sabojājušās (arī laulības dzīvē ir tieši tāpat kā ar auto – nesalabotā detaļa lauž veselo). Tāpēc mēs ieteiktu – priekš laulībā esošajiem derētu pat izveidot tādu kā "tehnisko apskati", nu, tā vismaz reizīti trijos piecos gados…

Raksti, lai uzzinātu kā pieteikties dalībai Laulāto kursā!

Step Up

Soli augšup, soli tuvāk Dievam! Tāpat kā mūsu ceļš uz kādu mērķi, arī garīgā dzīve sastāv no soļiem. Mēs vienmēr speram soļus, soli uz priekšu, bet reizēm – arī atpakaļ. Reizēm mūsu soļi mūs tuvina mērķim, citreiz attālina. Reizēm mēs izdarām liekus soļus, reizēm – sānsoļus. Step Up ir brīvas formas dievkalpojums, un varbūt tieši tādēļ tas ir tavs dievkalpojums. Tāpat kā ierastā dievkalpojumā, arī šajā mēs pulcējamies, lai klausītos Dieva vārdu, lasītu Bībeli, lūgtu un kopīgi svinētu sakramentu. Šis ir dievkalpojums, kur skan vairāk dažādas mūzikas, dažādu instrumentu un mākslinieku izpildījumā. Dievkalpojums, kur mācītājs ir „vienā līmenī” ar tevi, jo neviens no mums nav augstāks par otru. Kā Latvijas evaņģēliski luteriskā draudze mēs arī šajos dievkalpojumos sekojam luteriskai mācībai un pārliecībai Svēto rakstu izpratnē, augstāko autoritāti piešķirot Bībelei. Step Up dievkalpojumos mēs gribam ne tikai ieklausīties tajā, ko Dievs mums saka, bet arī izteikt Dievam slavu un godu, Viņu apbrīnojot un godinot.

Mūsu ikdienā mēs ejam daudz soļu uz priekšu, taču nereti piemirstam, ka mums arī ir jāsper soļi augšup. Step Up ir iespēja tev spert soļus augšup savā dzīvē. Un ne tikai tev vien, jo šie vakara dievkalpojumi ir tā vieta, kur tik viegli atvest arī sev dārgus cilvēkus, kam tāpat kā mums visiem ir vajadzīgi soļi augšup. Un kāds būs tavs nākamais solis?

Draudze par "StepUp"

Ilga Tukuma

Ilga Tukuma, pensionāre: Esmu bijusi nedaudzos vakara dievkalpojumos. Tajos mani uzrunāja sirsnīgā, mierīgā noskaņa, liecības par Dievu, Jēzu Kristu un Sv.Gara klātbūtne.

Dārta Laila Galvāne

Dārta Laila Galvāne, LMA studente: StepUp es uzskatu par vietu, kur iespējams dzirdēt sprediķus par šobrīd aktuālām, interesantām tēmām. Vieta, kur var slavēt Dievu ar dziesmām, kas, domāju, patiktu visiem jauniešiem, tāpat kā arī man. Pēc dievkalpojuma ir sadraudzības laiks, kur var pārrunāt tikko dzirdēto vai vienkārši parunāties ar cilvēkiem, labi pavadīt laiku.

Kristīne Kalniņa-Avota

Kristīne Kalniņa-Avota, sieva un māmiņa uz pilnu slodzi: Man ļoti patīk. Slavēt Dievu ir gods, ne katrs to var darīt, bet 18:00, manuprāt, ir labs laiks, lai būtu tuvāk, atverot sirdi un ar visu miesu un prātu dziedot Tam Kungam par godu, es savienojos ar Viņu.

Vaira Bitēna

Vaira Bitēna, em.mācītāja: Jauks dievkalpojums, kurā īpaši tiek slavēts Dievs ar lūgšanas dziesmām un godināts Viņa varenajā spēkā. Lai Dievs palīdz jauniešiem nepagurt!

 

Rīgas Sv.Pāvila draudze

Evanģeliski luteriska draudze, kura savu patvērumu Dievā un kopābūšanas priekā radusi Grīziņkalna pakājē, Deglava, Avotu un Lienes ielas krustcelēs - Rīgas Sv. Pāvila baznīcā. #TiekamiesPāvilā

Brāļi un māsas, Tiekamies Pāvilā!

  • Rīta dievkalpojumi svētdienās 10:00.
  • #StepUp dievkalpojumi svētdienās 18:00.

Saziņai

Sociālie tīkli

Mūsu jaunumi Tavā e-pastā