Laulāto kurss

Kursa sākums - 07.02.2024.

Pieteikšanās līdz 01.02.2024.

Dalības maksa 150 e

Saite uz reģistrēšanos laulāto kursam: https://forms.gle/jEQ6wvusfqB672KD6

Kas ir laulāto kurss? 

Laulāto kurss – tie ir deviņi randiņu vakari jaukā atmosfērā reizi nedēļā, kad pāris pie īpaši noformēta galdiņa divatā bauda vakariņas, klausās praktiskas uzrunas un pārrunā dzirdēto. Šī kursa laikā nav jādalās pieredzē ne ar vienu citu kā tikai ar savu partneri. 

Katrā tikšanās vakarā pāris savstarpēji apspriež kādu no laulībā svarīgām tēmām, piemēram, Stiprs pamats laulībā, Sazināšanās māksla, Konfliktu risināšana, Piedošana, Vecāku ģimenes ietekme tagad un agrāk, Mīlestības valodas u.c.

Kam paredzēts Laulāto kurss?

Kurss ir domāts ikvienam pārim. Tiem, kas saderinājušies un plāno precēties, tiem, kas precējušies neilgu laiku, un arī tiem, kas laulībā ir jau vairāk kā četrdesmit gadu. Arī tad, ja laulība ir ļoti veiksmīga, laulāto kurss palīdzēs nostiprināt pāra labos ieradumus. 

Šie vakari palīdz paskatīties uz savu otro pusīti it kā no jauna - kā uz pašu lielāko vērtību un kā uz labāko draugu. Tie palīdz saskatīt savas kļūdas un ieraudzīt to, kā KOPĀ var gūt lielāku prieku un piepildījumu savā ģimenē. Laulāto kurss domāts ikvienam, kam rūp otrs un kam ir svarīgas savstarpējās attiecības.

 

Pāru pieredzes pēc kursa:

Ilona un Andris, laulībā 26 gadus, viena bērna vecāki: 

"Apmeklējot laulāto kursu, pārliecinājāmies par to, cik vēl aizvien ir nepieciešami regulāri randiņi, cik tie ir svarīgi. Patīkami pārsteidza lektoru drosme un atklātība, daloties pārdomās par dažādām savas laulības dzīves situācijām un grūtībām." 

 

Ruta un Normunds, laulībā 3 gadus, divu bērnu vecāki: 

"Septiņus gadus dzīvojot kopā, daudzas lietas ģimenē kļuvušas tādas kā pašsaprotamas. Un ne velti mūsu laulību sprediķī mācītājs teica: "Dzīvot kopā, ja neesat laulājušies, tas ir tāpat, kā braukt ar auto bez tehniskās pases."

Tagad par Laulāto kursu mēs varam teikt, ka pārim tas ir tāpat kā automašīnai veikt tehnisko apkopi, lai tā būtu kārtībā. Kurss palīdz mūsu dzīvē saremontēt sabojātās detaļas. Katrā ģimenē ir lietas, kuras vienmēr ir kārtībā, un lietas, kuras prasa remontu. Mēs šādā kursā piedalījāmies pirmoreiz, un tagad redzam, ka septiņu gadu laikā daudzas lietas bija nodilušas un sabojājušās (arī laulības dzīvē ir tieši tāpat kā ar auto – nesalabotā detaļa lauž veselo). 

Tāpēc mēs ieteiktu laulībā esošajiem - iziet šo "tehnisko apskati" vismaz reizīti trijos piecos gados."

 

Anna un Ģirts, laulībā vairāk kā 10 gadus, piecu bērnu vecāki: 

"Visvairāk vēlējāmies šo kursu apmeklēt tādēļ, ka tā bija iespēja divatā regulāri kaut kur iziet. Sākumā neapzinājāmies šī kursa nozīmīgumu un to, cik ļoti tas mums būs vērtīgs.

Sapratām, ka vairāk laika jāvelta otram (tieši ikdienas sīkumos) – jāizsaka atzinība, jāsamīļo, jāizdara otram kas patīkams – jo biežāk, jo labāk! Vairāk jāpiedomā par došanu otram, nevis par sava labuma gūšanu. Tas nebūt nav viegli, īpaši, ja laulībā nodzīvots vesels gadu desmits un vēl grūtāk, ja kopā aizvadīts jau 20, 30 un vairāk gadu, kad bieži vien otrs tiek uztverts jau kā pats par sevi saprotams. Tādēļ domājam - jo lielāks ir laulības stāžs, jo šis kurss ir lielāks ieguvums pārim. 

Laulība ir kā dārzs – ja to nelaista, par to pienācīgi nerūpējas un atstāj novārtā, tas aiziet bojā. Lai dārzs būtu skaists, pie tā ir daudz jāpiestrādā. Mēs taču ikviens gribam redzēt savu dārzu skaistu!"