Ērģeles

1912.gadā Rīgas Sv.Pāvila baznīcā tika iebūvētas ērģeļbūves firmas „E. F. Walcker & Co” darinātās ērģeles. (Šī paša uzņēmuma darinātās ērģeles ir arī Torņkalna baznīcā un Sv.Mārtiņa baznīcā, kā arī Rīgas Doma baznīcā). Netipiski citām ērģelēm, šīm stabules ir divās rindās. Pirmā rinda, ko mēs redzam un kas nefunkcionē, ir tikai vizuālajam skaistumam, savukārt otrās rindas stabules, ko mēs neredzam,ir patiesās skaņas devējas. 2012.gadā Sv.Pāvila baznīcas ērģeles svinēja 100 gadu jubileju.

Ienākot Rīgas Sv. Pāvila ev. lut. baznīcā pirmoreiz, uzmanību vispirms saista altāra glezna (mākslinieks Tilbergs) un varenā ērģeļu balss. 2012. gadā Pāvila baznīcas ērģes svinēja 100 gadu jubileju. Tas bija liels notikums gan mums, gan nu jau mūžībā aizgājušajam ērģelniekam Atim Stepiņam (baznīcā kalpoja no 1990. līdz 2013. gadam), kas ik svētdienas priecēja baznīcā nācējus ar Pāvila baznīcas ērģelu balsi.

123

Ērģelkoncertu rīkotāja Jeļena Privalova-Epšteina

123

Dzimusi Orenburgā. Pianistes un muzikoloģes pamata muzikālo izglītību ieguva Orenburgas 3. mūzikas skolā un Orenburgas Mūzikas koledžā. 2001. gadā pēc mūzikas koledžas studiju beigšanas ar izcilību iestājās P. Čaikovska Maskavas konservatorijā, kurā mācījās divās specialitātēs: "ērģeles" (profesora N.N. Gurejevas-Vederņikovas studija) un "muzikoloģija." Pēc pamatstudijām turpināja profesionālo izglītību specialitātē "ērģeles" aspirantūrā prof. N.N. Gurejevas-Vederņikovas klasē.

No 2011. līdz 2013. gadam studējusi pie vadošā Krievijas ērģelnieka un Maskavas konservatorijas vēsturisko un mūsdienu instrumentu fakultātes docenta Alekseja Ševčenko. Talantīgā mūziķe turpina konsultēties un piedalīties A.O. Ševčenko meistarklasēs arī tagad.

Piedalījusies meistarklasēs pie vadošajiem Eiropas ērģelniekiem: Sergeja Čerepanova (Lībeka), Arvid Gast (Lībeka), Wolfgang Zerer (Hamburga), Peter Dirksen (Nīderlande), H. Fagius (Šveice). 2013. gadā piedalījās Vasaras akadēmijā “Türingische Orgelakademie 2013” Altenburgā profesoru – Ludger Lohmann, Michael Radulescu, Felix Friedrich vadībā.

No 2009. līdz 2012. gadam strādājusi Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas profesionālo un folkloru mūzikas mākslas atbalsta departamentā. 2010. – 2012. piedalījās teātra mākslas festivāla "Zelta maska" ekspertu padomē.

Solo koncerti notiek Krievijas un Latvijas pilsētās. Māksliniece ir uzstājusies ar filharmonijas kora kapellu "Jaroslavija" (mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Vladimirs Kontarevs), ar baroka kapellu "Golden Age" (mākslinieciskais vadītājs Aleksandrs Listratovs), ar kamerorķestri „Kremlin” (mākslinieciskais vadītājs Miša Rahlevskis). Papildus solo izrādēm Jeļena pievērš lielu uzmanību kameras programmām. Dažādos laikos viņa ir uzstājusies ar Oksanu Ļesņičaju (soprāns), Olgu Sosnovsku (soprāns), Sergeju Poltavsku (alts, violad'amore), Fatimu Lafiševu (baroka vijole), Ajlenu Pritčinu (vijole), Jevgeniju Fedorkovu (blokflauta, klarnete), Jūliju Klimovu (klarnete) un citiem mūziķiem.

Mūziķe ir mākslinieciskais vadītājs un ikgadējās vasaras koncertu sērijas "Ērģeļu vakari Kuskovā" dibinātāja (Maskava, Krievija), kas notiek kopš 2010. Pašlaik Jeļena dzīvo Latvijā un kopā ar ērģelnieku un kora diriģentu Andžeju Ranceviču ir atsaukusies aicinājumam kalpot mūsu Rīgas Sv. Pāvila draudzē. Priecājamies, ka Jeļena ir kopā ar mums!

123

Rīgas Sv.Pāvila draudze

Evanģeliski luteriska draudze, kura savu patvērumu Dievā un kopābūšanas priekā radusi Grīziņkalna pakājē, Deglava, Avotu un Lienes ielas krustcelēs - Rīgas Sv. Pāvila baznīcā. #TiekamiesPāvilā

Brāļi un māsas, Tiekamies Pāvilā!

  • Rīta dievkalpojumi svētdienās 10:00.
  • #StepUp dievkalpojumi svētdienās 18:00.

Saziņai

Sociālie tīkli

Mūsu jaunumi Tavā e-pastā